Bonsaj - okrasné rastliny

Aké okrasné rastliny zvoliť do moderného interiéru?

Redakcia - 23. júla 2019 - 8805. zobrazení

V dnešnom článku vám predstavíme štyri okrasné rastliny, ktoré sa svojim vzhľadom perfektne hodia do akéhokoľvek moderného interiéru. Každý z nás má odlišný vkus na oblečenie, nábytok alebo hudbu, no tieto okrasné rastliny si zamilujú všetci… Prinášame vám základné informácie o každej z týchto izbových a okrasných rastlín, preto ak sa pre nejaké z nich rozhodnete, nezabudnite si zistiť viac o tom, ako sa o ne starať a aké podmienky dané okrasné rastliny vyžadujú.

Miniatuarizácia stromov alebo prečo si vybrať bonsaj?

Našou prvou voľbou sú bonsaje, o ktorých už určite každý z vás počul. Bonsaj je staré japonské umenie miniaturizácie stromov a ich pestovania v miskách. V minulosti bolo ich pestovanie vo všeobecnosti veľmi náročné. Rovnako náročné však bolo aj samotné zaobstaranie bonsaju. V dôsledku toho potom vznikali rôzne podivné druhy, ktoré si ľudia sami vypestovali a vyšľachtili.

Bonsai - okrasné rastliny

V súčasnosti je však situácia diametrálne odlišná a bonsaje sú cenovo dostupnejšími a ich pestovanie je o poznanie jednoduchšie. Ak však máte radi výzvy, môžete si skúsiť bonsaj vypestovať aj sami, ale rátajte s tým, že pôjde o neľahkú úlohu, ktorá len málokedy končí úspechom. Ak si však chcete ušetriť čas, námahu a financie, odporúčame vám kúpiť si už hotový bonsaj.

bonsai

Pri umiestnení bonsaju však nezabudnite na to, že ak má byť centrom pozornosti, musí byť na mieste, na ktorom môže vyniknúť, no zároveň musí mať aj dostatok svetla pre svoj rast.

Ako si „vypestovať“ rodinné šťastie?

Medzi vyhľadávané a obľúbené okrasné rastliny, ktoré by nemali chýbať v žiadnom interiéri patrí aj Soleirolia soleirolii, ľudovo „rodinné šťastie“. Rodinné šťastie je nízka a plazivá izbová rastlinka, ktorá svojími malými lístkami a nápaditým vzhľadom dokáže očariť každého. Rodinné šťastie nie je obľúbené len kvôli svojmu vzhľadu, ale rovnako kvôli svojej nízkej pestovateľskej náročnosti.

Rodinné šťastie - okrasné rastliny

Jediné, na čo si rodinné štastie potrpí je vysoká vlhkosť vzduchu, ktorú zvýšite denným rosením a dostatok svetla. Práve preto vám rodinné šťastie neodporúčame umiestniť niekde do stredu miestnosti, kde nie je dostatok denného svetla. Ak však chcete, aby mala rastlinka pekný guľatý tvar, musíte ju pravidelne strihať. Hovorí sa, že kde sa rodinnému šťastiu dobre darí, tam vládne aj rodinná pohoda.

Trápi vás pleseň na rastlinách? Poradíme vám ako sa jej zbaviť

Trápi vás pleseň na kvetoch? Neviete ako sa jej zbaviť? Poradíme vám ako účinne zlikvidovať pleseň na kvetoch. Aké typy plesní poznáme?

Trápi vás pleseň na rastlinách? Poradíme vám ako sa jej zbaviť

Okrasné rastliny alebo orchidea v interiéri…

Medzi obľúbené okrasné rastliny, ktoré nájdete vo väčšine interiérov, bezpochyby patrí aj orchidea. Orchidey sú výnimočné okrasné rastliny, ktoré vás okrem svojho nádherného vzhľadu očaria aj svojimi pestrofarebnými kvetmi. Viete ako pestovať orchidey?

Orchidea - okrasné rastliny

Netradičné okrasné rastliny: Poznáte „Tučnolist“?

Našou poslednou voľbou je nenápadný sukulent, ktorý je obľúbený po celom svete a ľudovo sa mu často hovorí „Tučnolist“. Čo sa týka starostlivosti a pestovania zaraďujeme „Tučnolist“ medzi nenáročné izbové rastliny, resp. sukulenty.

Tučnolist - okrasné rastliny

Ak ste niekedy pestovali sukulenty, poprípade kaktusy, určite viete, že vidieť ich kvitnúť je viacmenej malý zázrak. Inak to nie je ani v prípade „Tučnolistu“, ktorý sa vám za vašu dôkladnú a trpezlivú starostlivosť, v priemere po 5 až 7 rokoch, odvďačí nádhernými kvetmi.

  • Kategórie

Podobné články