Starožitnosti, ktoré oživia každý interiér

Starožitnosti, ktoré oživia každý interiér

Redakcia - 23. mája 2018 - 6257. zobrazení

Milovníci dejín a klasického dizajnu sú známi svojou vášňou k starožitnostiam. Mnohé z tých, ktoré majú doma, neslúžia len ako vzácne zberateľské kúsky. Svoje uplatnenie si našli aj pri zariaďovaní interiérov.

Majitelia antikvariátov môžu mať ďalší dôvod na radosť, pretože dopyt po starožitnostiach stúpa stále rýchlejšie. Interiérový dizajn sa už presýtil všadeprítomného gýču založeného na umelých materiáloch, čo vedie zákazníkov k častejšiemu využívaniu historických doplnkov. Niektoré možno oživia aj váš domov, stačí si vybrať z tých najpredávanejších kúskov.

Starožitnosti

Historický nábytok

Staromódne kusy nábytku patria k najrozšírenejšiemu historickému sortimentu využívanému aj ako doplnky. V dobrej predajni nájdete rôzne modely od tých, ktoré sa využívali v našej ľudovej architektúre až po prepychové šľachtické zostavy.

Zrkadlá s masívnym rámom

Nielen masívny nábytok je typický pre takto zariadené byty a domy. Obľúbeným doplnkom sú veľké zrkadlá, najčastejšie obdĺžnikového tvaru, ktorých obvod tvorí dekoratívny drevený alebo kovový rám.

reklama-bazar

Viacramenné svietniky

Kto sa chce pri čítaní knihy cítiť ako v dávnom stredoveku, môže si posvietiť viacramennými svietnikmi. Antikvariáty ich ponúkajú v niekoľkých kovových prevedeniach, pričom ako doplnok sa k nim hodia staré petrolejové lampy.

Staré kuchynské náčinie

Medzi najkrajšie starožitné dekorácie patria čajníky a podnosy z viktoriánskeho obdobia. Priaznivci folklóru a ľudovej architektúry zas ocenia porcelánové nádoby s tradičnými maľovanými motívmi.

Koloniálne prvky

Zástavy, trofeje, figúrky zvierat či vzácne textílie, to všetko je súčasťou domácností, ktorým dominujú koloniálne prvky. K jednotlivým doplnkom dolaďte masívny drevený nábytok a váš domov bude vernou imitáciou koloniálneho štýlu.

Milovníci dejín a klasického dizajnu

Starožitnosti  sa nehodia len do klasických rustikálnych a koloniálnych príbytkov. Dizajnéri ich využívajú aj pri návrhoch moderných interiérov, ktorým dodajú patričný šmrnc a vyzdobia ich trochou nostalgie. Ak patríte k priaznivcom histórie, nebojte sa okúsiť ich chuť na vlastnej koži a vyberte si napríklad aj podľa našich tipov.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články