Nostalgia Shop - dekorácie a bytové doplnky

Starožitnosti, ktoré oživia každý interiér!

Redakcia - 29. januára 2020 - 8602. zobrazení

Milovníci dejín a klasického dizajnu sú známi svojou vášňou k starožitnostiam. Mnohé z tých, ktoré majú doma, neslúžia však len ako vzácne zberateľské kúsky. Svoje uplatnenie si starožitnosti našli aj pri zariaďovaní moderných rustikálnych interiérov.

Majitelia antikvariátov môžu mať ďalší dôvod na radosť, pretože dopyt po starožitnostiach stúpa stále rýchlejšie. Interiérový dizajn sa už presýtil všadeprítomného gýču založeného na umelých materiáloch, čo vedie zákazníkov k častejšej kúpe starožitnosti. Niektoré možno oživia aj váš domov, stačí si vybrať z tých najpredávanejších kúskov…

Starožitnosti - fajky

Historický nábytok

Staromódne kusy nábytku patria k najrozšírenejšiemu historickému sortimentu. V internetovom obchode Nostalgia Shop nájdete rôzne modely, a to od tých klasickejších až po tie prepychové šľachtické zostavy.

Zrkadlá s masívnym rámom

Nielen masívny nábytok je typický pre takto zariadené byty a domy. Obľúbeným doplnkom sú tiež veľké zrkadlá, najčastejšie obdĺžnikového tvaru, ktorých obvod tvorí dekoratívny drevený alebo kovový rám.

Zariaďte svoj byt, či dom v retro štýle

Retro štýl je v súčasnosti populárnym. Ako vybrať dekorácie a doplnky v retro štýle? Obľúbenými sú retro plechové hračky a retro cedule…

Zariaďte svoj byt, či dom v retro štýle

Viac-ramenné svietniky

Kto sa chce pri čítaní knihy cítiť ako v dávnom stredoveku, môže si posvietiť viac-ramennými svietnikmi. Antikvariáty ich ponúkajú v niekoľkých kovových prevedeniach, pričom ako doplnok sa k nim hodia staré petrolejové lampy.

Staré kuchynské náčinie

Medzi najkrajšie starožitné dekorácie patria čajníky a podnosy z viktoriánskeho obdobia. Priaznivci folklóru a ľudovej architektúry zas ocenia porcelánové nádoby s tradičnými maľovanými motívmi.

Koloniálne prvky

Zástavy, trofeje, figúrky zvierat či vzácne textílie, to všetko je súčasťou domácností, ktorým dominujú koloniálne prvky. K jednotlivým doplnkom dolaďte masívny drevený nábytok a váš domov bude vernou imitáciou koloniálneho štýlu.

Staré váhy - starožitnosti

Starožitnosti sa nehodia len do klasických rustikálnych a koloniálnych príbytkov. Dizajnéri ich využívajú aj pri návrhoch moderných interiérov, ktorým dodajú patričný šmrnc a vyzdobia ich trochou nostalgie. Ak patríte k priaznivcom histórie, nebojte sa okúsiť ich chuť na vlastnej koži a vyberte si napríklad aj podľa našich tipov.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články