Tropický štýl

Redakcia - 31. januára 2016 - 8739. zobrazení

Najtypickejšími znakmi tohto štýlu sú výrazné svieže farby a tropické rastliny. Vhodné pre tieto záhrady sú hojdacie siete zavesené na silných a pekných stromoch.

hammock
Zdroj foto: (link)

Veľkú plochu v tropických záhradách zaberajú bazény. Často vyzerajú prirodzene, ako by sa nachádzali v dažďovom pralese. Tento vzhľad im dodáva použitie balvanov či doplnenie vodopádom. Tropickú atmosféru napodobením tyrkysovej farby oceánu na tropickej pláži dodáva výber svetlej farby povrchu bazénu.

travertin-bazen
Zdroj foto: (link)

Pre tieto záhrady sú typické najmä v letnom období zatienené miesta. Pre zachovanie atmosféry je najvhodnejšie zvoliť pre terasu slamený strešný kryt alebo tiež palmové listy. Pre dokonale kompletný tropický dizajn, stĺpy môžu byť zo skutočného alebo umelého bambusu. Záhradný nábytok je v tomto prípade najvhodnejší ratanový  nábytok a výrazné farebné čalúnenie. Okrem ratanu je možné použiť aj teakové drevo či bambus. Nábytok doplňte vankúšmi v žiarivých farbách.

terrace
Zdroj foto: (link)

Aj v tomto štýle je možné doplniť exteriér dekoratívnymi doplnkami. Napríklad ručne vyrezávané sochy tiki či hlavy Budhu, plynové fakle, ohnisko, bambusový plot alebo bambusom lemovaný chodník a taktiež už spomínaná hojdacia sieť.

tropical-garden-style
Zdroj foto: (link)

Pridať sa môže aj fontána, ktorá taktiež môže nahradiť veľký bazén, ak preň nie je dostatok miesta. Na terasu sa môže pridať bar. Pre tropické záhrady je typická hustá výsadba pre pocit ako v džungli. Obklopte sa množstvom rastlín, sviežou zeleňou a exotickými kvetmi prekrývajúcimi sa navzájom.

tropical-style
Zdroj foto: (link)

Z rastlín vhodných pre tento štýl sú popredné samozrejme palmy. Typickými sú aj paprade, begónie, banánovník, bambus, orchidea, popínavé rastliny a mnohé ďalšie. Tropické rastliny potrebujú veľa vody, svetla a tepla na to, aby sa im dobre darilo. Naša klíma pre ne nie je vhodná, preto by bolo možno lepšie ich nahradiť niečím menej náročným na teplo.

tropical-gardens
Zdroj foto: (link)

Text: Rea Moonlight     Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články