Tunel z kvetov Vistérie

Redakcia - 13. novembra 2013 - 9364. zobrazení

Na konci apríla a začiatkom mája je jedným z najkrajších miest sveta – Wisteria tunel, ktorý sa nachádza v najznámejšej botanickej záhrade Japonska – Kawachi Fuji Gardens.

V tejto nádhernej záhrade rastie viac ako milión kvetov rôznych farieb, z ktorých každý je unikátny a nenapodobiteľný svojím vlastným spôsobom. Hlavným lákadlom záhrady sú skutočné tunely posiate voňavými kvetmi. Sú to farebné a husté girlandy visiace z kupol. Jedným z najkrajších a najjedinečnejším je tunel s názvom Wisteria (Wisteria orig tunel). Názov pochádza z kvetu, ktorý rastie popínavo okolo klenby tunela.

Názov Wisteria – Vistéria európska je preložený do japončiny ako “Fuji”.  Je to okrasná rastlina – symbol ochrany, poézie, mládeže a ženskej krásy. Kvet Vistérie je rovnako populárny ako kvet čerešne. Na počesť tejto rastliny je pomenovaná aj najvyššia hora v Japonsku – Fuji. Wisteria – je popínavá lianovitá rastlina s krásnymi veľkými kvetmi. Kvety Vistérie rastú strapcami smerom nadol a majú príjemnú omamnú, sladkastú vôňu.

tunel

 

tunel-visteria

 

tunnel-wisteria

 

visteria-tunnel

 

wisteria

 

wisteria-tunnel

 

kawachi-fuji-garden

 

kvety-wisteria

 

strom-wisteria

 

visteria-japan

 

visteria-tunnel

Zdroj: udivitelno.com

  • Kategórie

Podobné články