O farbe interiéru rozhodovali ženy - hitom bola bordová a hnedá

O farbe interiéru rozhodovali ženy – hitom bola bordová a hnedá

Reklamný článok - 9. septembra 2015 - 3546. zobrazení

Letné mesiace sú už tradične obdobím rekonštrukcií bytov či domov. Potvrdili to aj aktuálne čísla spoločnosti JUB, ktoré hovoria o náraste dopytu po náterových farbách oproti priemeru tohto roka približne o 25 %. Záujem o krajšie bývanie rastie. Tohtoročný dopyt po farbách bol totiž až o 20 % vyšší ako pred niekoľkými rokmi, hovorí Stanislav Kalinay, predseda predstavenstva spoločnosti JUB podľa ktorého je za tým lepšia finančná situácia Slovákov, ako aj záujem mladých mať vlastný byt.

farby

„Hoci medzi farbami dominovala biela, trendom je kombinácia stien rôznych farieb a odtieňov. Hitom leta bola hnedá, vhodná do obývačiek, ako aj bordová, ideálna pre spálne,“ prezrádza S. Kalinay a dopĺňa, že o výbere farieb rozhodujú až v osemdesiatich percentách ženy, ktoré sú menej konzervatívne než muži.

JUB3

Súčasní zákazníci preferujú farby s vysokou krycou schopnosťou, pretože pri ich použití stačí urobiť len jeden náter, čo zvládne ktokoľvek,

konštatuje predseda predstavenstva firmy JUB, ktorá toto leto darovala farby na skrášlenie azylového domu Jazmín v Handlovej, ako i lavičiek v deviatich národných parkoch na Slovensku.

Pokiaľ ide o prevládajúci typ farieb, Slováci maľujú najmä vnútra svojich bytov. „Po interiérových farbách s podielom dve tretiny návštevníci slovenských internetových obchodov vyhľadávali najčastejšie fasádne farby a po nich nátery na drevo,“ uzatvára Michal Král, riaditeľ webu Pricemania.sk, ktorý porovnáva e-shopy, ich tovary a ceny.

JUB2

Zdroj/foto: www.jub.sk

  • Kategórie

Podobné články