Famózny čierny dom na púšti

Famózny čierny dom na púšti

Reklamný článok - 4. februára 2014 - 5646. zobrazení

The Black Desert House

Čierny dom na púšti, nazývaný aj ako „The Black Desert House“  je jednou z „komerčných rezidencií“, čo znamená, že na rozdiel od väčšiny exkluzívnych súčasných domov je postavený čisto len na zdieľanie – na nakrúcanie filmov, fotografovanie alebo pre komerčné využívanie nejakou firmou. Jeho dizajnérom je kreatívny riaditeľ MarcAtlan v spolupráci s architektmi z Oller&Pejic.

The Black Desert House

Atmosféra v jeho okolí je nadpozemská a pokojná, dom je vzdialený okolo 30 minút od Palm Springs – situovaný v Yucca Valley s unikátnou kombináciou mierneho a sezónneho počasia. Strieda sa tu jedinečná a nekonečná kvalita ticha a krása temnej nočnej oblohy pokrytej žiarivými hviezdami. Miesto je len 5 minút od civilizácie, no dáva vám pocit, že sa nachádzate kdesi mimo času, mimo reality.

The Black Desert House

Tento dom nie je len dvojdimenzionálny set, je to skutočný a obývateľný dom s kompletným vybavením z typickej súčasnosti. V tomto ohľade je tak plne funkčným, no aj napriek tomu sa využíva len ako pozadie pre módne a redakčné fotenie, reklamné kampane alebo filmovú produkciu.

The Black Desert House

V jeho vnútri sa nachádzajú 3 spálne a viacero vnútorných, obytných priestorov postavených okolo centrálneho nádvoria.

The Black Desert House

Nachádza sa tu obývacia izba, ale aj moderná kuchyňa s jedálňou. Sklenené steny vám dodávajú pocit akoby ste boli priamo v srdci prírody, akoby ste cítili vo svojich vlasoch jemný vánok.

The Black Desert House

Lesklé, svetlo odrážajúce sa z podlahy tak len dotvára celkový nadčasový dizajn, ktorý je zachytený medzi stenami tohto domu.

The Black Desert House

Na juhovýchode sa vám z domu naskytne výhľad na čierno vykachličkovaný bazén s priestrannou terasou, ktorá je v závetrí medzi domom a balvanmi na druhej strane. Ak by ste si chceli vytvoriť v noci špeciálnu atmosféru, môžete jemne osvetliť zospodu okolité skaly.

The Black Desert House

photo © marc angeleses

  • Kategórie

Podobné články