Zdedili ste malý pozemok? Poradíme vám, čo s ním

Reklamný článok - 20. apríla 2015 - 4255. zobrazení

Zdedili ste malý pozemok, úplne maličký. Predávať ho sa vám neoplatí, dom na ňom nepostavíte, tak čo s ním? Čo keby ste si na ňom urobili malú záhradku? Vypestujete si nejaké paradajky, papriky, hrášok či tekvicu. Budete mať, kde oddychovať, získate nové hobby a ak bude pekné počasie, môžete pre svojich priateľov urobiť grilovačku. Ideálne strávený pohodový deň, iba relax a žiadne okopávanie hriadok . Aj taký si treba niekedy urobiť.

Lenže by ste tam chceli mať malú záhradnú chatu, takú, kde by ste si mohli schovávať náradie, stoličky, stôl, prístrešok a ostatné veci na záhradkárčenie. Lenže hotovú chatku za drahé peniaze sa vám kupovať nechce. Niet divu, keď si môžete postaviť vlastnú chatku za zlomok ceny sami. Stačí zostrojiť len konštrukciu z trámov a tie obložiť OSB doskou. Čo to je? Je to vysokokvalitná drevená doska, ktorá sa využíva aj pri stavbe pasívnych domov, takže pre vašu záhradnú chatku bude ideálna.

shed

Ak sa chystáte v chatke schovávať aj jedlo či semená na sa sadenie, mali by ste z nej pre hlodavce urobiť nedobytnú pevnosť. Dvere zasaďte do zárubní, použite obložkové zárubne, nech tam nie je ani milimeter priestoru, cez ktorý by mohla hladná myš spustošiť vašu chatku. Výhodou takýchto zárubní je, že môžete použiť aj suchú montáž a nemusíte na drevenej chatke murovať zárubne. To by vyzeralo prinajmenšom čudne – drevená chatku a zrazu vmurovaná zárubňa.

stany

Stavba takejto chatky nezaberie príliš veľa času, takže pozvánky na grilovačku budete môcť čoskoro rozoslať. Buďte ale pripravený na to, že keď niečo dopredu plánujete, počasie sa vám to bude snažiť prekaziť. Murphyho zákony platia vždy a všade. Takže majte pripravený stanový prístrešok, ktorý vás ochráni pred dažďom. Pretože čím viac sa tešíte, tým je šanca, že bude pršať, väčšia. Nenechajte si pokaziť vašu prvú grilovačku na novej záhradke za žiadnu cenu.

  • Kategórie

Podobné články