V areáli Filiálky sa začínajú stavať obytné domy

V areáli Filiálky sa začínajú stavať obytné domy

Tlačová správa - 14. októbra 2016 - 2290. zobrazení

Spustnutý areál bývalej železničnej stanice Filiálka konečne ožije. Investor začína v októbri výstavbu obytných domov s názvom Urban Residence. Za dva mesiace od spustenia predaja prvej etapy už vypredal 50% bytov.

Areál Filiálky dostane po 20 rokoch chátrania nového suseda v podobe bytových domov s názvom Urban Residence v blízkosti Račianskej ulice. V súčasnej dobe prebieha príprava staveniska, ktoré by ku koncu týždňa malo byť pripravené k začatiu výstavby.  Zároveň s výstavbou investor Lucron Development spúšťa aj predaj druhej etapy.

koncept apartmánového bývania.

Autormi finálneho konceptu sú Compass Architekti. Ich zámerom bolo oživenie verejného priestoru na oboch stranách Račianskej ulice. Projekt si z Račianskej ulice zachová charakter mestskej triedy so službami a obchodmi, kým na druhej strane bytového domu bude oddychová zelená zóna v podobe parku s rozlohou 6000 m2.  Prechodné pasáže, spájajúce Račiansku ulicu s vnútroblokom a Kukučínovou ulicou otvoria obytný komplex obyvateľom zo susedstva.

Urban Residence

Do bývalej Filiálky, ktorá v občianskom hlasovaní získala titul najschátranejšieho miesta v širšom centre Bratislavy, sa konečne vráti život. Zmizne neporiadok a zvýši sa bezpečnosť priestoru, ako aj celej štvrte. „Susedia sa môžu tešiť na nové kultivované prostredie, obchody a služby. Vzniknú nové chodníky a cyklochodník. Vďaka pasážam bude vnútorný park a ihrisko slúžiť aj obyvateľom susedných domov. Lokalita dostane moderný ráz pri zachovaní mestského vzhľadu,“ hovorí zástupca investora Peter Kavecký.

Areál Filiálky

Projekt tvoria tri samostatné bytové domy: 7-poschodový dom, ktorý bude lícovať Račiansku ulicu, druhý dom so 7 nadzemnými podlažiami a dvoma ustúpenými, ktorý uzatvára vnútroblok. Tretí z objektov je navrhnutý ako 12-poschodový bodový dom. Realizáciu stavby zabezpečí spoločnosť L-Construction, podieľajúca sa aj na projekte Arboria Park v Trnave.

Záujemcovia si môžu pozrieť 3D model v predajnom mieste, ktoré sa nachádza v sídle Lucron development v Apollo Business Centre II, na 15. poschodí. Predajné miesto priamo na Filiálke pribudne v novembri.

Kolaudácia

Investor poskytne priestor občianskej vybavenosti v podobe reštaurácie, bistra, kaviarní či freshmarketu. Nový štandard bývania prinesú aj moderné detaily ako kryté parkovisko bicyklov, parkovisko skútrov či nabíjacia stanica pre elektromobil. Názov Urban Residence napovedá, že ide o mestské bývanie. Je zameraný na mladých ľudí, ktorí chcú mať všetko blízko, najlepšie v pešej dostupnosti a neboja sa využívať aj verejnú dopravu či bicykle.

Nový štandard bývania

Novinkou je okrem bytov koncept apartmánového bývania. Krátkodobé nájmy aj na menej ako 12 mesiacov sú na západe bežné a veľmi obľúbené. Slúžia nielen cudzincom ako prechodné bývanie, ale aj mladým ľuďom, ktorí ocenia naviac platené  služby spojené s údržbou bytu, ale aj upratovanie alebo práčovňu.
Kolaudácia prvej etapy Urban Residence je naplánovaná na začiatok roka 2018.

Foto: Lucron Development

  • Kategórie

Podobné články